Elen Gabinet. Ukrainians Are One of the Largest Migrant Groups Moving to the United States

Photo by gemma on Unsplash

Українці є однією з найбільших груп, які переселяються до США

З 2014 року на Сході України триває збройний конфлікт з Росією, але більшість українських біженців саме до Сполучених Штатів тікають не від насильства. Натомість вони приїжджають до Сполучених Штатів за можливостями, які вони надають, гідною оплатою праці та достойним рівнем життя.

Багато хто покинув рідну країну через засудження поширеної корупції у державних структурах та бюрократії вдома, через обмежену кількість робочих місць з достойною оплатою праці. Тому їхні причини виїзду до Сполучених Штатів дуже схожі на причини, чому більшість людей хоче іммігрувати, а саме можливість.

Українці та інші громадяни колишнього Радянського Союзу приїжджали до Сполучених Штатів як біженці протягом останніх трьох десятиліть, більшість із них згідно з законом, відомим як поправка Лаутенберга, яку Конгрес США вперше ухвалив у 1989 році, щоб надати притулок релігійним меншинам — в більшості євреям.

Одна з найбільших українських іммігрантських громад в проживає у штаті Вашингтон. Він довгий час був центром для нових прибулих українців і за останнє десятиліття переселив більше українців, ніж будь-яка інша держава.

У регіоні де проживає українська діаспора щороку збільшується кількість україномовних та російськомових церков, продуктових магазинів, будівельних компаній та агентів з нерухомості, а Вашингтонський університет четвертий рік поспіль пропонує курси української мови.

«Совєтського Союзу вже давно не існує, але його вплив все ще є, особливо коли ми говоримо про свободу волі людей і можливості для кожного», — пояснила 36-річна Валентина О., яка працювала юристом в Україні і прибула до Вашингтона як біженець декілька років тому.

51-річний Віталій Ц., який у 2003 році залишив бізнес в Україні, щоб разом із сім’єю переїхати до Вашингтона, сказав прямо: «Я хотів кращого життя для своїх дітей».

Зараз Віталій володіє будинком престарілих для літніх українців, веде активну діяльність в українській церкві та керує відділом «Слов’янський центр діаспори», який надає ресурси новоприбулим. Центр знаходиться в офісному корпусі інших українських підприємств, зокрема безкоштовної газети, яка інформує діаспору щодо україномовної та російськомовної медичної допомоги, адвокатів та інших послуг.

Загалом починаючи з 2010 року за даними Кабінету Міністрів України, з України виїхало і не повернулося близько 4 млн. українців, що становить майже 10% населення.

Основними мотивами зовнішньої міграції українців були і залишаються економічні чинники і сьогодні метою мігрантів найчастіше є: підвищення добробуту сім’ї, вирішення житлового питання, фінансування навчання тощо.

А відсутність чіткої перспективи та сигналів щодо покращення ситуації в Україні у майбутньому надалі спонукатимуть громадян до міграції. Тобто, доки очевидних стимулів для того, щоб залишатися і працювати на батьківщині, не буде — відтік інтелекту та робочої сили з країни продовжуватиметься.

medium.com

Total
0
Shares